Problem ptaków na balkonie

Problem zagnieżdżania się ptaków na balkonach jest bardzo częstym zjawiskiem i nierzadko jest efektem braku jakiejkolwiek reakcji ze strony właściciela mieszkania. Im dłużej bagatelizujemy ich obecność, tym trudniej będzie nam je wypędzić. Kiedy pozwolimy ptakom na swobodne korzystanie ze strefy balkonowej, a co więcej – dokarmiając je czy zostawiając na balkonie pożywienie dla nich, zachęcamy je tym samym do osiedlania się i zakładania gniazd. A walka z zasiedlonym ptactwem bywa ciężka i długa – niekiedy samo odstraszenie nie pomaga, ponieważ ptaki szybko wracają lub pojawiają się inne. Co więcej, zachętą dla aklimatyzacji ptaków są często zaniedbane lub nieużywane balkony.

Dlatego jeżeli planujemy dłuższą nieobecność w mieszkaniu lub nie korzystamy zbyt często z naszego balkonu lub też po prostu nie chcemy mieć problemu z osiedlaniem się ptaków, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż siatki na balkonie. Prawidłowo zamontowana siatka przeciwko ptakom zagwarantuje spokój i bezpieczeństwo, ponieważ całkowicie uniemożliwi dostęp do naszego balkonu, a w efekcie – zagnieżdżanie się ptaków.

W jaki sposób prawidłowo zamontować siatkę? Najważniejsze jest zachowanie szczelności zabezpieczenia balkonu. Nawet najmniejsze elementy, przez które mogłyby się przedostać ptaki, muszą być zabezpieczone, abyśmy mieli pewność, że unikniemy nalotu niechcianych gości.

Jak sprawnie dokonać montażu?

Jak zamontować siatkę przeciw ptakom? Najlepiej zrobić to od góry do samego dołu po całej szerokości balkonu, przytwierdzając elementy montażowe lub stelaż pod siatkę do elewacji. Należy pamiętać o odpowiednim napięciu siatki, nie tylko ze względów estetycznych, ale także, aby zapewnić bezpieczeństwo ptakom i zapobiec ich zaplątywaniu się w niej.

Każdy, kto rozważa montaż siatki przeciw ptakom (gołębie, wróble, inne), a nie jest w stanie, lub nie chce zrobić tego samodzielnie, może zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy, która w sprawny i prawidłowy sposób przeprowadzi bezpieczny montaż. Profesjonalną firma bazując na doświadczeniu, wie jak założyć siatkę przeciw ptakom.

Dla tych, którzy poszukują rozwiązania montażu bez jakiejkolwiek ingerencji w konstrukcję budynku, polecamy rozwiązanie – montaż siatki na balkon bez wiercenia i uszkadzania elewacji. Dla doświadczonej i profesjonalnej firmy montażowej taki bezinwazyjny montaż nie stanowi najmniejszego problemu.

ZABEZPIECZ BUDYNEK
PRZED PTAKAMI

montaz-zabezpieczen-przeciw-ptakom