Gołębie to dość natarczywe i dokuczliwe ptaki, które potrafią skutecznie popsuć radość z posiadania balkonu, budując na nich swe gniazda, utrudniając w ten sposób życie szczególnie lokatorom mieszkań na wyższych kondygnacjach. Niestety ludzie, często nieświadomie, przyczyniają się do takiego zachowania ptaków, ponieważ dokarmiają je na własnych balkonach. A gołębie to ptaki, które łatwo przyzwyczajają się do konkretnego miejsca, więc balkon, na którym znajdują pożywienie zaczynają traktować jako swój „dom”.

Gołębie na balkonie – to problem

Istnieją różne sposoby na odstraszanie ptactwa. Sztuczne, duże ptaki zawieszane na balkonie, odstraszacze dźwiękowe i zapachowe. Natomiast najskuteczniejszym sposobem jest zabezpieczenie naszej balkonowej przestrzeni siatką przeciw ptakom. Taka siatka całkowicie uniemożliwia dostęp gołębi do naszego balkonu. Należy pamiętać, że tylko odpowiednio szczelnie i dokładnie zamontowana siatka przeciw gołębiom zapewni całkowite bezpieczeństwo przed wlatywaniem ptactwa.

Wielu miłośników ptaków, potrafi przyciągnąć na swój balkon małe ptaszki za pomocą karmników, pomagając w ten sposób przetrwać tym niewinnym stworzeniom trudną dla nich porę roku jaką jest zima. Nie ukrywajmy – gołębie nie są mile widzianymi gośćmi. Nie można się temu dziwić, gdyż takie zaproszenie kończy się zazwyczaj zniszczonymi roślinami na balkonie, licznymi śladami po odchodach. Czasami ich zbiorowe gruchanie w godzinach porannych może działać Nam na nerwy.
Gołębie niekoniecznie są najbardziej inteligentnymi stworzeniami, natomiast bardzo dobrze radzą sobie w szukaniu schronienia – niestety często są to Nasze balkony.

Pytanie jakie najczęściej zadają osoby z problemami z gołębiami, to jak skutecznie, a zarazem humanitarnie pozbyć się ptaków z dachów, balkonów lub innych obiektów? Gołębie potrafią przysporzyć wiele niedogodności, a także zagrażać Naszemu zdrowiu. Odchody gołębi są żrące, potrafią „wypalić” i pozostawić ślad nawet w stali czy betonie.

Najbardziej skuteczną metodą w tej nierównej walce jest siatka przeciw gołębiom. Montaż siatki na balkonie w 100% zapewni Nam spokój podczas spędzania wolnego czasu na balkonie w słoneczne letnie dni oraz oszczędzi Nam czasu podczas wiosennych porządków. Siatka przeciw gołębiom, nie zabiera światła wpadającego do mieszkania, a z pozycji „krawężnika” jest praktycznie niewidoczna.

Jak zamontować siatkę przeciw gołębiom?

Jednym z najważniejszych elementów podczas montażu siatki jest wybór odpowiednich materiałów. Aby cieszyć się spokojem na długie lata polecamy wybrać siatkę polietylenową. Polietylen jest tworzywem sztucznym, bardzo wytrzymałym i odpornym na warunki atmosferyczne , dzięki czemu nie ma potrzeby demontażu siatki podczas zimowej pory.

Siatkę montujemy po zewnętrznej stronie barierki, tak aby zabezpieczyć balkon od góry do dołu. Taki montaż w pełni ochroni balkon przed „niechcianym” ptactwem. Pamiętajmy, aby siatka była odpowiednio napięta, ograniczy to możliwość zaplątania się gołębi podczas ataku na Nasz balkon.

Oczka siatki wielkości 50mm x 50mm w zupełności wystarczą, aby odciąć drogę gołębiom na Nasz balkon. Natomiast jeżeli mamy problem z ptactwem mniejszej wielkości jak jaskółki czy wróble to zdecydowanie lepszym wyborem będzie siatka przeciw wróblom. Zazwyczaj jest to siatka o drobniejszym splocie oczek wielkości 28mm x 28mm lub 19mm x 19mm. Siatka o podanych wymiarach oczek również jest polietylenowa, odporna na warunki atmosferyczne.

Pamiętajmy, że te z pozoru niewinne ptaszki mogą być źródłem zakażeń różnych chorób. Pióra, odchody oraz budowane gniazda są bardzo dobrym siedliskiem dla wirusów, bakterii czy grzybów. Naszym zdaniem siatka przeciw gołębiom to najskuteczniejszy sposób, aby zapanował spokój oraz porządek na Naszych balkonach.

ZABEZPIECZ BUDYNEK
PRZED PTAKAMI

montaz-zabezpieczen-przeciw-ptakom