Goście na balkonie

Wiele osób lubi oglądać przelatujące ptaki z balkonu. Eleganckie i pełne wdzięku, gdy przeskakują między wierzchołkami drzew, może być to dla Nasi relaksujący widok. Problem w tym, że ptaki, tak jak i ludzie, w pewnym momencie będą musiały odpocząć. Tak się składa, że jednym z ​​najwygodniejszych miejsc do zatrzymania jest Twój balkon.

Niektórzy ludzie nie mają nic przeciwko upierzonym gościom, a nawet zostawiają nasiona lub wodę – inni jednak mogą wolą odstraszyć tych skrzydlatych dzikich lokatorów. Przecież to nie jest tak, że te ptaki same po sobie posprzątają ale mogą zostawić całkiem spory bałagan!

Jeśli masz już dość zabłąkanych piór, które leżą na balkonie, lub po prostu masz dość spłukiwania… następstw… nie martw się, jest kilka kroków, które możesz podjąć, aby zapobiec zatrzymywaniu się ptaków na balkonie.

Oto kilka świetnych sposobów na powstrzymanie tych nieznośnych małych stworzeń przed przekształceniem Twojego domu w ich teren lęgowy.

Siatka przeciw ptakom i kolce

Pierwszym z nich jest siatka przeciw ptakom która jest prawdopodobnie najprostszą, najtańszą i najłatwiejszą w użyciu metodą trzymania ptaków z dala od balkonu. To proste urządzenie, które może służyć jako delikatne przypomnienie naszym uciekinierom, że Twój balkon NIE jest ich terytorium.

Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz rozważyć użycie tych kolców przeciw ptakom. Możesz nie chcieć tych kolców na całym swoim balkonie, jednak niektóre taktycznie rozmieszczone kolce mogą być najskuteczniejszymi repelentami. W tym artykule dowiesz się dokładnie do czego wykorzystywane są i jak działają kolce na gołębie.

Użyj kolców gołębi do:

  • Zapobiegania inwazji gołębi i ptaków
  • Zatrzymania rozprzestrzeniania się chorób
  • Uniknięcie kosztownych uszkodzeń mienia spowodowanymi odchodami ptaków

Kolce przeciwko ptakom to urządzenie do kontroli ptaków, które zapobiega przesiadywaniu lub przesiadywaniu ich na każdej płaskiej powierzchni. System kolców składa się z wielu rzędów prętów zamontowanych pod różnymi kątami w solidnej podstawie, która jest następnie mocowana do płaskiej lub zakrzywionej powierzchni. Czasami możesz usłyszeć te systemy zwane systemami jeżozwierza, ponieważ pręty lub kolce przypominają igły jeżozwierza. Ważne jest, aby zrozumieć, że kolce na gołębię nigdy nie są ostre i nie mają w żaden sposób szkodzić ptakom. Kolce mają tępe końcówki i są całkowicie bezpieczne i humanitarne. Kolce w prosty i bezbolesny sposób blokują ptasie łapki przed dotarciem do płaskiej powierzchni, ponieważ bez podparcia gołębie nie mogą przesiadywać na Twojej barierce.

Kolce są popularnym sposobem na zapobieganie grzędowaniu. Znaczącą częścią uroku tych systemów jest ich prostota. Nie jest wymagany skomplikowany montaż, a konserwacja jest tak prosta, jak upewnienie się, że kolce nie zostaną zatkane liśćmi lub innymi zanieczyszczeniami. Kolce wypełnione liśćmi działają jak wygodna poduszka dla ptaków, co całkowicie niweczy zamierzony cel. Kolce na ptaki nie wymagają kosztownej instalacji, a po zamontowaniu będą działać skutecznie przez długi, długi czas. Mówiąc najprościej, kolce kontroli gołębi to świetny sposób na utrzymanie gołębi na dystans.

Chociaż te kolce do kontroli ptaków są również skuteczne przeciwko mewom, są najczęściej używane do kontroli gołębi w miastach i miasteczkach. Gołębie są głównym gatunkiem szkodników w Stanach Zjednoczonych i powodują więcej szkód w budynkach i mieniu niż jakikolwiek inny gatunek ptaków. Dzikie gołębie to najinteligentniejszy i najtrwalszy gatunek ptaków mieszkających w Polskich miastach. Te nieproszone upierzone szkodniki przemieszczają się do miast i miasteczek, gdzie mogą wygodnie gniazdować, rozmnażać się, siadać i przysiadać w dowolnym miejscu, jakie mogą znaleźć. W środowisku miejskim obecność gołębi lub innych szkodników jest nieunikniona, a kiedy gołębie się wprowadzają, kosztowne sprzątanie nie pozostaje daleko w tyle… A sprzątanie jest koniecznością. Gołębie robią dużo kupy, a ich kupa jest problemem.

Spirale

Ostatnim rozwiązaniem Twojego problemu z gołębiami na balkonie mogą być spirale, montowane na barierce czy np. po zewnętrznej dolnej części balkonu. Tak samo jak w przypadku kolców są bezpieczne dla ptaków i przede wszystkim humanitarne. Nie krzywdzą gołębi ale tylko je odstraszają. Zapobiegniesz dzięki temu gniazdowaniu ptaków, na balkonie i zanieczyszczaniu ich. Dzięki temu rynny dłużej pozostają czyste.

Spirale, tak jak i kolce, montuje się w bardzo prosty sposób. Spirala odstraszająca gołębie jest mocowana i napinana w zależności od wymaganej długości, długość można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Są trwałe, odporne na warunki atmosferyczne i nierdzewne – spirale dla ptaków z podstawą ze stali nierdzewnej są odporne na uderzenia, tarcie i zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu mogą być używane przez długi czas.

Odchody gołębi – powodowane uszkodzenia i toksyczność

Te odchody są żrące i pozostawione bez opieki mogą trwale uszkodzić prawie każdy materiał budowlany, w tym beton, drewno, żelazo, stal i kamień. Będą też przeżerać farbę, zniszczyć płócienne zadaszenia i parasole oraz zwierać przewody elektryczne.

Naukowcy odkryli co najmniej 60 różnych chorób i pasożytów żyjących szczęśliwie w ptasich odchodach, z których wiele można łatwo przenieść na ludzi i spowodować poważne, a nawet zagrażające życiu choroby. W rezultacie, jeśli podajesz jedzenie, sprzedajesz jedzenie lub masz coś wspólnego z żywnością i inspektorzy zdrowia widzą dowody na gołębie, mogą zamknąć Twój biznes.

Jeśli masz problemy z gołębiami, kolce spirale są odpowiedzią. Stosowanie kolców całkowicie zapobiega problemom z gołębiami, a instalowanie kolców po usunięciu problemu gołębi zapobiega nawrotom.

ZABEZPIECZ BUDYNEK
PRZED PTAKAMI

montaz-zabezpieczen-przeciw-ptakom